Вимоги до харчування спортсменів

Правильне харчування означає прийом різноманітної їжі, що відноситься до чотирьох продуктових групах. В середньому щоденна потреба в калоріях становить для дорослих чоловіків дві тисячі сімсот калорій, а для дорослих жінок — дві тисячі сто калорій. Чим частіше й інтенсивніше проведені спортсменами тренування, тим більше калорій їм потрібно. Плануючи своє харчування під час тренувань, обов'язково включите в нього наступні продукти в зазначених кількостях:
Молоко і молочні продукти — 2-3 частини;
М'ясо та інші білкові продукти — 2-3 частини;
Овочі та фрукти — 7-10 частин;
Злакові та зернові продукти — 6-10 частин.
Харчування перед тренуванням

Перед напруженою тренуванням або важливим змаганням вживайте їжу з низьким вмістом жирів, цукру і білків і з високим вмістом вуглеводів. Між їжею і тренуванням повинно пройти два-три години, необхідних для перетравлення їжі.

Харчування і витривалість
Джерела енергії, необхідної для м'язових скорочень, залежать від інтенсивності та тривалості виконуваної фізичної діяльності. При тривалій активності помірної інтенсивності енергія для м'язових скорочень витягується переважно з містяться в організмі запасів жирів і вуглеводів. Якщо фізична діяльність продовжується, і запаси глікогену в печінці виснажуються, все більше необхідної енергії починає вироблятися в процесі розщеплення жирів. Ми пропонуємо корпоративні тренінги по продажам для спортсменів.

Хоча зниження рівня глікогену веде до втоми, вона має місце тільки в тих м'язах, які беруть участь у діяльності. Незадіяні в активності м'язи зберігають свої запаси глікогену на постійному рівні. Випивши водний розчин глюкози, яка є основою спортивних напоїв, можна на короткий час продовжити здатність виконувати активні дії, проте виробництво енергії в цьому випадку істотно скорочується.

Постійно повторювані високі фізичні навантаження викликають відчуття втоми через поступове виснаження запасів вуглеводів в організмі, і з цієї причини виконувати вправи стає все більш і більш важко. Після тривалих або напружених фізичних занять організму потрібно, щонайменше, сорок вісім годин відпочинку та відповідне поповнення запасів вуглеводів для відновлення вмісту глікогену в м'язах до колишнього рівня.

Підтримувати нормальний рівень глікогену можна вживанням вуглеводів в кількості, що дорівнює п'ятдесяти — шістдесяти відсоткам щоденних потреб у калоріях. Так звана «вуглеводне завантаження», тобто поглинання вуглеводів у великих кількостях, дуже ефективна в таких видах спорту, де потрібна висока витривалість, наприклад в марафонському бігу. Для атлетів, які виступають в інших видах, в тому числі і бойових мистецтвах, вживання вуглеводів у великих кількостях не приносить відчутної користі.

Контактные телефоны:

8 (098) 67-222-22
8 (044) 258-45-47

E-mail:
info@sport-industry.com.ua